fb

Jak działają rowery elektryczne?Coraz więcej osób docenia zalety płynące z przemieszczania się rowerem. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale również często pozwala uniknąć korków podczas codziennych dojazdów do pracy, a także ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Czytaj dalejPrzełożenia w rowerze. Na co wpływają i ile warto ich mieć?Jednym z najważniejszych parametrów napędu roweru są przełożenia. Często przełożenia są mylone z przerzutkami w rowerze. Nie jest to jednak to samo. Przerzutki są to bowiem elementy napędu rowerowego, które odpowiadają za położenie łańcucha na kasecie lub przedniej zębatce.

Czytaj dalejAkcesoria przydatne w trakcie wycieczek rowerowychKażdy rower można wyposażyć w dodatkowe elementy, które ułatwią jazdę w trudnych warunkach lub po prostu sprawią, że zwykłe przejażdżki będą bardziej przyjemne. W dalszej części wpisu przedstawiamy wyposażenie rowerowe, na które warto zwrócić uwagę planując dłużą lub krótszą wyprawę.

Czytaj dalejRowery damskie a męskie. Różnice w budowieWielu osobom rowery damskie kojarzą się przede wszystkim z obniżoną górną ramą, której położenie miało ułatwiać jazdę w sukienkach i spódnicach. Obecnie jest to jednak tylko jedna z cech rowerów przeznaczonych dla kobiet i niekoniecznie najważniejsza.

Czytaj dalejJak dbać o rower? Serwis i konserwacjaBez względu na to, czy jeździsz na rowerze codziennie, czy też używasz go wyłącznie od czasu do czasu do rekreacyjnych przejażdżek, musisz pamiętać o regularnej konserwacji i fachowym serwisie. To najlepszy sposób na to, aby twój ulubiony jednoślad służył ci w nienagannym stanie przez długi czas. Pamiętaj, że sprawny rower to nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Warto więc o niego stosownie dbać, niezależnie od tego, czy posiadasz bogato wyposażony rower crossowy, MTB, czy klasyczny rower miejski.

Czytaj dalejCzym są tzw. rowery gravelowe?Wygląda jak rower szosowy, doskonale radzi sobie na leśnych ścieżkach i drogach szutrowych, pozwala na osiągnięcie znacznych prędkości. Mowa o rowerze gravelowym, który jest stosunkową nowością na naszym rynku. Często określany jest jako połączenie rowery MTB z jednośladem szosowym. Czy rzeczywiście tak jest? Czym właściwie odróżnia się gravel od standardowych rowerów górskich czy szosowych? Kto doceni jego atuty? Na te i kilka innych pytań spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Czytaj dalej